Regionalne Centrum Wolontariatu
w Warszawie
bezpłatna infolinia 0-800 300 594

2014-11-04

Zbiórka w trakcie XXVI Biegu Niepodległości

W dniu 11 listopada Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA organizuje XXVI Bieg Niepodległości. Organizatorzy tego dużego przedsięwzięcia postanowili, iż tegoroczny bieg będzie nawiązywał do idei oddechu i zwiększał świadomość mukowiscydozy. Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą zostało zaproszone przez organizatorów do partnerstwa w organizacji przedsięwzięcia. Jest to dla nas wydarzenie ważne i dające doskonałą okazję do zwiększenia świadomości tej ciężkiej, genetycznej choroby.

W trakcie biegu, chcielibyśmy zorganizować zbiórkę, z której cały dochód przeznaczymy na działania zmierzające w kierunku wyremontowania 6 izolatek w Instytucie Matki i Dziecka jako bazy dla kliniki leczenia mukowiscydozy.

Opis placówki

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) jest najstarszą i największą w Polsce organizacją działającą na rzecz chorych na mukowiscydozę. Powstało w 1987 r., a od 2004 r. posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Obecnie zrzesza ponad 1 200 osób. Organizujemy szkolenia dla rodziców, opiekunów i chorych, prowadzimy działalność wydawniczą oraz bezpłatną infolinię. Wspieramy chorych w zakupie leków i odżywek, prowadzimy wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego oraz administrujemy subkontami chorych, na których zbierane są darowizny oraz wpłaty z 1% podatku przeznaczone na leczenie. Jednocześnie PTWM od lat prowadzi działania zmierzające do poprawy sytuacji bytowej chorych i podniesienia standardów leczenia mukowiscydozy w Polsce, a w efekcie do wydłużenia długości życia chorych, która wciąż znacząco odbiega od średniej zachodnioeuropejskiej.

POSZUKUJEMY WOLONTARIUSZY Obecnie prowadzimy zbiórkę na rzecz wyremontowania 6 izolatek jako bazy dla kliniki leczenia mukowiscydozy w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Klinika Mukowiscydozy w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie jest drugim pod względem wielkości w Polsce ośrodkiem opiekującym się grupą ok. 350 pacjentów. Chorzy w Warszawie mają do dyspozycji wspaniały zespół lekarzy, fizjoterapeutów i pielęgniarek, jednak obecne warunki lokalowe w IMID są dramatyczne i taki stan rzeczy po prostu zagraża życiu i zdrowiu chorych na mukowiscydozę. Chcielibyśmy wyjaśnić, że chorzy na mukowiscydozę, ze względu na występowanie u nich przewlekłych bakteryjnych zakażeń płuc narażeni są na wzajemne zakażanie się szczepami wielolekoopornych bakterii, które odpowiedzialne są za wyniszczenie płuc i skrócenie czasu przeżycia chorych. Zbiórka zaplanowana jest w trakcie Biegu Niepodległości 11 Listopada w Warszawie, planowany czas  zbiórki 5 ha.

Oczekiwania placówki względem wolontariusza, wymagane kwalifikacje

Jeśli jesteś osobą chętną do pomocy, zapraszamy Cię serdecznie do wspólnej pomocy chorym na mukowiscydozę. Zadzwoń, bądź prześlij zwoje zgłoszenie na adres: Tel: 18/2676060 wew.349, e –mail : poczta@ptwm.org.pl W treści e-mail wpisując Imię i Nazwisko, telefon kontaktowy

Co placówka zapewnia wolontariuszowi

Każdy Wolontariusz, który weźmie udział w akcji otrzyma od nas dyplom oraz zaświadczenie o udziale w akcji charytatywnej wraz z uwzględnieniem ilości przepracowanych godzin.

W jaki sposób placówka będzie wspierać wolontariusza

W trakcie akcji, obecny będzie koordynator, który udzieli wszelkich informacji i służył będzie pomocą

Ogłoszenie zostało dostarczone przez podmiot zewnętrzny. Centrum Wolontariatu nie ponosi odpowiedzialności za jego treść i wydarzenie w nim opisane. Wszelkie pytania związane z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora.
Wyświetlenia wiadomości:  1070