Regionalne Centrum Wolontariatu
w Warszawie
bezpłatna infolinia 0-800 300 594

2014-12-05

Pomyśl o sobie – rekrutacja wolontariuszy

Stowarzyszenia: OPTA i Centrum Wolontariatu zapraszają do współpracy osoby chcące zostać wolontariuszami w projekcie „Pomyśl o sobie – wsparcie i aktywizacja rodzin osób chorych”. Celem projektu jest poprawa kondycji psychicznej rodziny osoby chorującej w okresie trwania projektu – od grudnia 2014 do czerwca 2015.

Poszukujemy wolontariuszy, których zadaniem będzie opiekowanie się osobami chorymi, niepełnosprawnymi lub małoletnimi dziećmi podczas gdy członkowie rodzin – osób chorych uczestniczyć będą w zajęciach projektowych. Wolontariusze będą współpracować z osobą chorą lub jej rodzeństwem w warunkach domowych.

Opis zadań dla wolontariuszy

Zadaniem wolontariusza będzie zapewnienie towarzystwa i opieki osobie chorej, co będzie polegało na realizowaniu wspólnych zainteresowań wolontariusza i osoby chorej, np. na czytaniu książek, rozmowie na wspólne tematy, dzieleniu się swoimi pasjami, umiejętnościami, oglądaniu TV, spacerach. Wolontariusz będzie mógł również wybrać pracę z dziećmi i młodzieżą – rodzeństwem osoby chorej, organizując im czas wolny, bawiąc się, pomagając w lekcjach.

Opis kompetencji wolontariusza

Od wolontariuszy oczekujemy: chęci niesienia pomocy, komunikatywności, wyrozumiałości w stosunku do potrzeb osoby chorej i jej rodziny oraz odpowiedzialności i uczciwości. W przypadku pracy z dziećmi i młodzieżą oczekujemy cierpliwości, umiejętności kreatywnego zorganizowania czasu oraz pomocy w lekcjach – w zależności od tego jaką potrzebę wsparcia zgłosi rodzina.

Co oferujemy wolontariuszowi

  • współpracę w zespole posiadającym wieloletnie, specjalistyczne doświadczenie w pomocy rodzinie
  • udział w warsztatach umiejętności psychologicznych i podstaw wolontariatu
  • opiekę i wsparcie w pracy wolontarystycznej
  • zdobycie doświadczenia w pomocy rodzinie z problemami
  • udział w spotkaniach superwizyjnych
  • zaświadczenie udziału w projekcie

Zasady aplikacji do projektu

Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie informacyjne w dniu 11 grudnia w godz. 17.00 – 18.00 do Stowarzyszenia OPTA ul. Marszałkowska 85 lok.34. Podczas spotkania omówimy projekt oraz potrzeby rodzin uczestniczących w projekcie.

Warunkiem udziału w spotkaniu jest przesłanie danych adresowych: imię, nazwisko, kontakt telefoniczny, na adres e-mail: rekrutacja@wolontariat.org.pl do dnia 9 grudnia do godz. 15.00.

Zakwalifikowanie się na spotkanie potwierdzimy do dnia 10 grudnia br. do godz. 16.00.

Więcej informacji o projekcie

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG

baner-small

Wyświetlenia wiadomości:  2251