Regionalne Centrum Wolontariatu
w Warszawie
bezpłatna infolinia 0-800 300 594

2015-03-13

Seminarium dla koordynatorów wolontariatu w szkołach

Drodzy koordynatorzy wolontariatu w szkołach, zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu 3 seminariów pt. „Wolontariat w warszawskich szkołach”. Tematem seminarium będzie „Zaangażowanie uczniów w wolontariat a promocja wolontariatu” cz. II

Zaangażowanie się uczniów w działania wolontarystyczne na terenie szkoły oraz w jej otoczeniu, ściśle wiążą się z promocją wolontariatu.  Jednym z zadań opiekuna wolontariatu jest dbanie o wizerunek i promocję wolontariatu w szkole i środowisku lokalnym. Promocja ważna jest nie tylko ze względu na rekrutację wolontariuszy, informowanie o działaniach wolontariackich w szkole ale również ze względu na pozyskanie nowych partnerów do współpracy: miejsc pracy dla wolontariuszy, potencjalnych sponsorów wybranych działań wolontariackich.

Plan spotkania

  • Przedstawienie się uczestników spotkania.
  • Omówienie bieżących działań w Szkolnych Klubach Wolontariatu.
  • Omówienie zagadnienia: „Zaangażowanie się uczniów w wolontariat a promocja wolontariatu” cz. II (narzędzia promocji, plan promocji, rola promocji wolontariatu).
    Prezentacja Programu „Ochotnicy Warszawscy” – inicjatywy skierowanej do wolontariuszy, organizatorów wolontariatu oraz szkół.
  • Zakończenie spotkania, wolne wnioski.

Zajęcia będą miały formę interaktywną, nastawioną na działanie, doświadczenie i aktywność uczestników.

Miejsce i data seminarium

Seminarium odbędzie się 24 marca 2015 w godzinach 13.00-16.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu przy ulicy Nowolipki 9B. Podczas seminarium zapraszamy na kawę/herbatę, ciastka.

Odbiorcy seminarium

Seminarium skierowane jest do nauczycieli, pedagogów, katechetów, bibliotekarzy warszawskich szkół zainteresowanych rozwojem i prowadzeniem wolontariatu w szkole.

Przeprowadzenie seminarium

Małgorzata Misztela – dyrektor Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Zgłoszenia

Zainteresowane seminarium osoby prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: stachurska@wolontariat.org.pl do dnia 20 marca 2015

Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Z osobami które zakwalifikowały się na seminarium skontaktujemy się telefonicznie lub e-mailowo w dniu 20 marca 2015 r.

Szczegółowych informacji dot. seminarium udziela pani Joanna Stachurska, pod numerem telefonu 22 635 27 73 wew. 21.

Seminarium realizowane jest w ramach projektu „Prowadzenie Stołecznego Centrum Współpracy Obywatelskiej” współfinasowanego przez Urząd Miasta St. Warszawy.

newsletter_logo_scwo   newsletter_logo_um

Wyświetlenia wiadomości:  1042