Regionalne Centrum Wolontariatu
w Warszawie
bezpłatna infolinia 0-800 300 594

2015-04-08

Szkolenie „Jak zdobyć i zatrzymać wolontariusza”

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zaprasza do udziału w szkoleniu „Jak zdobyć i zatrzymać wolontariusza”.

Skuteczne zarządzanie wolontariatem to nie lada wyzwanie. Przekonujemy się o tym szczególnie wtedy gdy chcemy współpracować z wolontariuszami. Kogo tak naprawdę potrzebujemy do pomocy? Jak powinna przebiegać prawidłowa współpraca z wolontariuszami? Jak dobrze przygotować się do roli koordynatora? Na te i inne pytania wspólnie z Państwem poszukamy odpowiedzi podczas szkolenia „Jak zdobyć i zatrzymać wolontariusza”

Odbiorcy szkolenia

Szkolenie skierowane jest do początkujących koordynatorów wolontariatu z Warszawy z organizacji pozarządowych, organów administracji publicznej, jednostek organizacyjnych podległym lub nadzorowanym przez organy administracji publicznej – podmiotów, które zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, mogą zawierać porozumienia z wolontariuszami.

Miejsce i data szkolenia

Nieodpłatne szkolenie odbędzie się 23-24 kwietnia (czwartek-piątek) w godzinach 9.00-16.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu przy ulicy Nowolipki 9B. Podczas szkolenia zapraszamy na ciepły posiłek oraz kawę/herbatę, ciastka.

Tematyka szkolenia

  • skuteczne zarządzanie wolontariatem w organizacji,
  • przygotowanie pracowników organizacji na przyjęcie wolontariuszy,
  • rekrutacja oraz motywacja wolontariuszy,
  • sposoby i zasady nagradzania wolontariuszy,
  • kontrakt oczekiwań wolontariusz-organizacja.

Prowadząca

Małgorzata Misztela – dyrektor Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Zgłoszenia

Zainteresowane szkoleniem osoby prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: stachurska@wolontariat.org.pl, do dnia 21 kwietnia (wtorek) br.

Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Z osobami które zakwalifikowały się na szkolenie skontaktujemy się telefonicznie lub e-mailowo w dniu 22 kwietnia (środa).

Szczegółowych informacji dot. szkolenia udziela pani Joanna Stachurska, pod numerem telefonu 22 635 27 73 wew. 21.

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu „Prowadzenie Stołecznego Centrum Współpracy Obywatelskiej” współfinasowanego przez Urząd Miasta St. Warszawy.

newsletter_logo_umnewsletter_logo_scwo

Wyświetlenia wiadomości:  1453