Regionalne Centrum Wolontariatu
w Warszawie
bezpłatna infolinia 0-800 300 594

2018-11-13

Webinarium! 14 listopada (środa), 18.00-19.30 – Monika Bełdowska, Czy mamy wpływ na motywację wolontariuszy?

Zapraszamy na webinarium na temat: Czy mamy wpływ na motywację wolontariuszy? – 14 listopada, w środę w godz. 18.00-19.30.

Czym jest motywacja, jaki mamy na nią wpływ? Z jakimi motywacjami przychodzą wolontariusze do organizacji/instytucji? Jak, jako osoby współpracujące z wolontariuszami, możemy wpływać na ich motywację? Jakie zasady obowiązujące w organizacji przyczyniają się do podtrzymania chęci wolontariusza do współpracy?

Monika Bełdowskatrenerka, od 14 lat zajmuje się rozwojem wolontariatu. Pracuje dla organizacji pozarządowych i organizacji/placówek pracujących na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej. Współtworzyła i realizowała programy dotyczące wolontariatu w Ośrodkach Pomocy Społecznej.

Zapraszamy! Warto do nas dołączyć!

Napisz do nas: webinaria@wolontariat.org.pl.

Poniżej link do webinariów.

https://centrumwolontariatu.clickmeeting.com/webinariumcentrumwolontariatu

Będziecie mogli z niego korzystać podczas wszystkich naszych webinariów.

Przypominamy, że udział w nich jest bezpłatny :).

Do zalogowania się niezbędne jest podanie kodu ID: 949-127-365

Poniżej szczegóły dotyczące pozostałych webinariów.

21 listopada (środa), 18.00-19.30 – Małgorzata Tur, Podsumowanie i zakończenie współpracy z wolontariuszem.

Jak podsumować współpracę z wolontariuszem? W jaki sposób wyjść poza schemat „dyplom i czekolada”? I czy sposób żegnania się z wolontariuszami może okazać się inwestycją w przyszłość dla organizacji?

W czasie webinarium zdobędziecie wiedzę, która pozwoli Wam profesjonalnie przeprowadzić proces finalizowania współpracy z wolontariuszem zarówno w sytuacji, kiedy wolontariusz sam rezygnuje z pracy, jak i kiedy to Wy rezygnujecie z pracy wolontariusza, np. z powodu złej jakości jego pracy lub zakończenia działania i rozwiązania zespołu wolontariackiego.

Małgorzata Tur – trenerka i edukatorka z 18 letnim doświadczeniem. Małgorzata Tur od lat zarządza zespołami wolontariuszy, obecnie pełniąc funkcję Międzynarodowego Prezesa Service Civil International, globalnego ruchu wolontariackiego na rzecz pokoju.

28 listopada (środa), 13.00-14.30 – Ania Żelazowska, Rozwój kompetencji przez wolontariat.

Podczas szkolenia poznasz narzędzia do diagnozy potrzeb i kompetencji. Porozmawiamy o tym, jak świadomie wspierać wolontariuszy w rozwoju oraz jak przygotowywać rekomendacje, które będą dla nich pomocne w planowaniu dalszych aktywności np. ścieżki rozwoju zawodowego.

Anna Żelazowska-Kosiorek – Trenerka, facylitatorka, badaczka. Od 15 lat związana z sektorem OPP, szczególnie w zakresie działań wspierających rozwój kompetencji liderów i wolontariuszy NGO oraz budowania współpracy organizacji i samorządu. Od 6 lat zaangażowana w rozwój kompetencji liderów i liderek grup seniorskich w powiecie grójeckim. Zwolenniczka uruchamiania zasobów społeczności lokalnych i metodologii badania w działaniu. Posiadaczka Certyfikatu I Stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Obecnie Koordynatorka programów dot. staży oraz mentoringu dla usamodzielniającej się młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych w Fundacji Robinson Crusoe.

Zapraszamy!

Projekt „Wsparcie organizatorów wolontariatu na Mazowszu” dofinansowany ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Wyświetlenia wiadomości:  201