Regionalne Centrum Wolontariatu
w Warszawie
bezpłatna infolinia 0-800 300 594

2019-04-25

Wiosenna edycja konkursu „Pokaż się z dobrej strony” została rozstrzygnięta!

Celem konkursu jest promowanie bardzo dobrych ofert kierowanych do wolontariuszy. Ma zwrócić uwagę uosób odpowiedzialnych za współpracę z wolontariuszami jak ważnym elementem współpracy z ochotnikami jest ich skuteczna rekrutacja, a dobrze przygotowana oferta to pierwszy krok do owocnej współpracy.

Jury konkursowe przeanalizowało oferty opublikowane w pierwszym kwartale tego roku na portalu www.ochotnicy.waw.pl i postanowiło wyróżnić trzy spośród nich

– Fundacja Maratonu Warszawskiego – Wolontariat podczas 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego –

– Fundacja Cinemania – wolontariat przy 7 Festiwalu Filmowym Dzieci i Młodzieży „Kino w Trampkach

Przystanek Książka. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota – Wolontariat „Planszówki kontra sieciówki”

Wszystkie wyróżnione oferty zawierały dokładny opis projektu, do którego rekrutuje się ochotników, ramy czasowe wydarzenia, opis zadań oraz profil idealnego kandydata. Ponadto:

oferta Fundacji Maratonu Warszawskiego jest napisana w zachęcający sposób, bezpośrednim, lekkim językiem adekwatnym do imprezy sportowej. Na podkreślenie zasługuje różnorodny bardzo dokładny opis zakresu zadań, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Precyzyjne podanie informacji sprawia, że jeszcze przed wysłaniem zgłoszenia zainteresowani mogą przemyśleć i zdecydować w jakie zadania chcieliby się zaangażować.

Fundacja Cinemania również ciekawie i dokładnie opisała zadania, które będą powierzone wolontariuszom, zaproponowała również ciekawe, rozwijające pasję benefity. Na szczególne docenienie zasługuje uwzględnienie w treści ogłoszenia harmonogramu rekrutacji i szkoleń.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota zaoferowała natomiast liczne korzyści z zaangażowania się wolontariat – od rozwoju umiejętności interpersonalnych po rozwijanie hobby.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na www.ochotnicy.waw.pl.

Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.

Wyświetlenia wiadomości:  117