Przyznano wyrożnienia w konkursie “Pokaż się z dobrej strony”

Wyróżnienia w konkursie „Pokaż się z dobrej strony” dla organizacji, które zamieściły oferty w trzecim kwartale br. zostały przyznane!

Celem konkursu jest promowanie bardzo dobrych ofert kierowanych do wolontariuszy. Ma zwrócić uwagę uosób odpowiedzialnych za współpracę z wolontariuszami jak ważnym elementem współpracy z ochotnikami jest ich skuteczna rekrutacja, a dobrze przygotowana oferta to pierwszy krok do owocnej współpracy.

Jury konkursowe przeanalizowało oferty zamieszczone na portalu www.ochotnicy.waw.pl w okresie od lipca do września i przyznaje, że coraz trudniej zdecydować, które oferty wyróżnić, gdyż bardzo dobrych ogłoszeń jest po prostu coraz więcej!  Oto laureaci:

– Stowarzyszenie WIOSNA, program społeczny AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI

– MFF Watch Docs Polska (organizatorzy: Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz   Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski)

– Fundacja DUCH – Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

Wszystkie wyróżnione oferty zawierały ciekawy opis projektu, staranny opis wymagań wobec wolontariuszy, ramy czasowe działań, opis zadań. Ponadto:

Stowarzyszenie WIOSNA wszechstronny rozwój również wolontariuszy uczyniło jednym z celów programu. Oferta zawiera opis umiejętności jakie będą rozwijane poprzez zaangażowanie się ochotników oraz zakłada opiekę tutora.

Ogłoszenie MFF Watch Docs Polska (Organizatorzy: Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski) wyróżnia się opisem zadań sformułowanym w pomocny sposób niejako z perspektywy potrzeb i mocnych stron ochotników, co pomaga z sukcesem dobrać wolontariat dla siebie. Zaproponowano różnorodne zajęcia dla osób o różnych możliwościach i potrzebach. Ogłoszenie jest napisane otwartym, przystępnym językiem.

Fundacja DUCH w swoim ogłoszeniu starannie opisuje zadania, które realizuje w projekcie, ale przede wszystkim chce z wolontariuszami dzielić się swoją misją i do tego również zaprasza wolontariuszy, także niepełnoletnich. Mogą oni liczyć na wsparcie w formie szkoleń motywacyjnych i wspólne poszukanie zadań dostosowanych do możliwości czasowych.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI

MFF WATCH DOCS

Fundacja DUCH

Ilość odwiedzin strony: 595