#DWKPK Szkolenie: “Wystąpienia publiczne”

Szkolenie wzmacniające profesjonalizm organizacji: wystąpienia publiczne.

⌚️16 listopada 2022, godz. 10.00-15.00
💻 on-line, na platformie ZOOM (każda zapisana osoba otrzyma link do spotkania)
➡️ zapisy przez formularz

🔶Chcąc dobrze wykonywać swoją pracę, koordynator wolontariatu potrzebuje mieć wiele różnych kompetencji. Do pożądanych umiejętności należy między innymi sprawność w wystąpieniach publicznych. Nie musi tu wcale chodzić o przemawianie przed setkami osób (choć oczywiście tego nie wykluczamy). Również spotkanie z pracownikami czy zarządem, podczas którego przedstawiamy program wolontariatu, czy odprawa z wolontariuszami, podczas której opowiadamy im o celach naszych działań, są przykładami wystąpień publicznych.

🔶Zauważmy, że podczas swoich wystąpień koordynator wolontariatu „sprzedaje” nie jakiś produkt, tylko ideę, pomysły, wartości. To może być dodatkowe wyzwanie, ale dobra wiadomość jest taka, że da się mu sprostać. Poćwiczymy to podczas naszego warsztatu!

🔶Porozmawiamy między innymi o tym, jak:

·       mówić językiem korzyści,

·       rozpoznać swój styl komunikacyjny i odgadnąć preferencje naszych odbiorców,

·       tworzyć interesujące przekazy na wzór najlepszych mówców konferencji TEDx,

·       opowiadać historie tak, jak robią to scenarzyści z Hollywood. 😊

👩 Prowadząca: Katarzyna Osior-Szot. Ekspertka od przyjaznej i skutecznej komunikacji, która wierzy, a nawet ma pewność, że słowa mogą zmieniać świat na lepsze. Trenerka kompetencji komunikacyjnych i prostego języka z wieloletnim doświadczeniem szkoleniowym. Zawodowo związana z Fundacją Języka Polskiego oraz z Uniwersytetem Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego, na którym prowadzi autorskie wykłady i warsztaty dotyczące komunikacji. Jej drugą miłością zawodową od zawsze była działalność społeczna. Jest ekspertką ds. wolontariatu stale współpracującą ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu. Pracowała jako koordynatorka wolontariatu i menedżerka programów wolontariatu pracowniczego.

Szkolenie jest realizowane przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w projekcie „Dobry wolontariat krok po kroku – budowa i rozwój wolontariatu w organizacjach pozarządowych”. Projekt jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
Total Page Visits: 285