#DWKPK6: Przewodnik po wolontariacie

Przed nami czas, w którym chcemy obdarować tych, którzy są dla nas ważni. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy upominek!

Oddajemy w Wasze ręce podręcznik dla organizatorów i koordynatorów wolontariatu „Dobry wolontariat krok po kroku”.

Dobry wolontariat krok po kroku – to zarówno tytuł naszej publikacji oraz naszego projektu, jak i przemyślana zasada organizacji wolontariatu, którą się kierujemy i którą chcielibyśmy Wam zaproponować.

Po pierwsze – dobry wolontariat: wartościowy, pożyteczny, atrakcyjny, profesjonalny, dobrze zorganizowany. Po drugie – krok po kroku: układamy razem wszystkie niezbędne elementy niczym puzzle, aby osiągnąć końcowy sukces.

W podręczniku, który dla Was przygotowaliśmy, znajdziecie porady, wskazówki, standardy, dobre praktyki i przepisy. Wypływają one z naszych doświadczeń ze współpracy z organizatorami wolontariatu w całej Polsce. Staraliśmy się, aby było merytorycznie oraz konkretnie, bo zależy nam na tym, abyście korzystali z tego podręcznika w swojej pracy i zaglądali do niego na co dzień. Znajdziecie w nim podsumowanie wiedzy o wszystkich etapach współpracy z wolontariuszami, praktyczne wskazówki i przykłady.

Podręcznik można pobrać całkowicie bezpłatnie dzięki finansowaniu przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Mamy nadzieję, że nasza publikacja będzie dla Was pomocnym i ciekawym przewodnikiem po różnych etapach współpracy z wolontariuszami. Trzymamy kciuki, aby przyczyniła się ona do zbudowania wielu ciekawych i pożytecznych programów wolontariackich.

Zespół Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu

Total Page Visits: 1881