Warsztaty

Czas wydarzenia:

10:00 - 15:30
19/06/2020

Lokalizacja:

Internet

Kategoria:

Koordynatorzy i organizatorzy

Opis wydarzenia:

Istnieje możliwość udziału w więcej niż jednym warsztacie pod warunkiem wolnych miejsc.

godz. 10:00 – 11:30                     Warsztat 1.

 Gdy notes już nie wystarcza – organizacja pracy i zarządzanie zespołami z Trello

Masz czasem wrażenie, że notes i lista w Excelu to trochę za mało, żeby ogarnąć  multum zadań i wydarzeń, które koordynujesz? Chciał(a)byś spróbować bardziej zaawansowanego narzędzia do zarządzania, ale trudno Ci wybrać spośród setek opcji dostępnych w internecie? Masz ograniczony budżet – a nawet nie masz go wcale?

Na warsztacie chcemy Cię zaprosić do przetestowania Trello – zaawansowanego, ale i intuicyjnego programu do zarządzania projektami, zespołami… właściwie to wszystkim! Trello pozwala ogarnąć chaos w pracy i w domu, odzyskać kontrolę nad postępem zadań i w jednym miejscu zebrać informacje o wszystkich aspektach Twojej pracy.

Spotkanie nie będzie tutorialem, jaki można znaleźć na YouTube – naszym celem jest umożliwić Ci wejście w interakcję z innymi użytkownikami, sprawdzić, jak to jest, gdy Trello używa zespół, tak, byś mógł/mogła zdecydować, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie, i byś umiał/a korzystać z jego najważniejszych funkcji, zanim wprowadzisz go do swojej organizacji.

Warsztat poprowadzi: Gosia Tur, która od 5 lat korzysta z Trello do zarządzania Service Civil International, światową organizacją na rzecz pokoju. Pokaże Ci, jak Trello pozwala rozproszonemu zespołowi mieć kontrolę nad projektami i udowodni, że wszystkie potrzebne Ci funkcjonalności masz już w wersji darmowej!

Aby uczestniczyć aktywnie w spotkaniu i móc przetestować wszystkie funkcje programu, należy przed warsztatem założyć bezpłatne konto w Trello . Osoby, które zarejestrują swój udział w warsztacie otrzymają informację jak to zrobić.

 

godz. 12:00 – 13:30                 Warsztat 2.

Visual Thinking

Na warsztatach zajmiemy się doskonaleniem kompetencji i umiejętności związanych z przekazywaniem informacji, komunikowaniem się, prezentowaniem różnorodnych treści, zarządzaniem projektami z wykorzystaniem metody Visual Thinking. Uczestnik warsztatów:

 • pozna podstawy teoretyczne koncepcji myślenia wizualnego,
 • upewni się, że visual thinking ma nieograniczone zastosowanie,
 • zapełni swój przybornik znakami, dzięki którym możliwe będzie kodowanie każdej informacji,
 • pozna narzędzia do rysowania niezbędne w doświadczeniu myślenia wizualnego,
 • nauczy się wykorzystywać kolor, rodzaj i grubość kreski, przestrzeń do wzmacniania przekazu,
 • będzie delektować się prostymi ćwiczeniami, umożliwiającymi zapis graficzny skomplikowanych pojęć,
 • wypróbuje kodowanie obszerniejszych informacji w grupie innych uczestników,
 • pozna główne zasady decydujące o tym, że rysunek jest czytelny, schludny i prosty w wykonaniu,
 • pozna kilka sposobów narysowania człowieka i wybierzesz swój ulubiony,
 • pozna techniki graficzne (sketchnoting, mindmapping, graphic recording).

Warsztat poprowadzi: Agnieszka Halama  –  trener myślenia wizualnego, facylitator graficzny, ilustrator, autorka Kwadraciaków, założycielka Szkoły Praktyków Wizualnych, której jednym z celów jest kształcenie trenerów myślenia wizualnego, prowadzi Fundację Marchewkowe Pole oraz Lokalne Centrum Wolontariatu w Trzciance.

godz. 14:00                              Warsztat 3. 

                                Konstruktywna informacja zwrotna

Uczestniczki i uczestnicy pogłębią swoją wiedzę na temat narzędzi komunikacji interpersonalnej i konstruktywnej krytyki oraz dowiemy się jak dawać i pytać o informację zwrotną, by nie atakować i tworzyć bezpieczną przestrzeń do rozmowy.

W czasie warsztatu uczestnicy poznają i przećwiczą:

 • Narzędzia ułatwiające komunikowanie się: komunikat ja, parafraza, klaryfikacja, model FUOZ, drabinka interwencji.
 • jaki wpływ ma nasza postawa i nastawienie
 • Zasady konstruktywnej krytyki
 • jak formułować oczekiwania i polecenia

Warsztat poprowadzi:  Katarzyna Bryczkowska – coacherka, certyfikowana trenerka Rady Europy. Wspiera organizacje w zakresie zarządzania poprzez wartości i budowania kultury wewnątrzorganizacyjnej. Specjalizuje się w szkoleniach z przywództwa i przedsiębiorczości społecznej oraz w treningach z asertywności, komunikacji interpersonalnej w zespołach, świadomego zarządzania zespołem, działań równościowych i antydyskryminacyjnych w sferze publicznej.  Związana z trzecim sektorem, w którym działa na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, prowadzi procesy  coachingowe i konsultacje w Stołecznym Centrum Wparcia NGO w Stowarzyszeniu BORIS.