Debata Wolontariat kompetencyjny -jak firma może dzielić się czasem i umiejętnościami swoich pracowników?

Czas wydarzenia:

10:00 - 12:00
30/09/2020

Lokalizacja:

Internet

Kategoria:

Koordynatorzy i organizatorzy

Opis wydarzenia:

O ile zostanie wolontariuszem czy wolontariuszką jest dostępne dla każdej chętnej osoby, tak przekazywanie umiejętności zawodowych przez pracowników i pracowniczki firmy wymaga nieco więcej przygotowań.

Warto pokazywać jakie korzyści może przynieść wolontariat kompetencji zarówno firmie, jej pracownikom, jak i organizacjom pozarządowym, które oprócz prac czysto fizycznych, często potrzebują wsparcia w zarządzaniu różnymi obszarami swoich działań.

Profesjonalna pomoc księgowa, graficzna, finansowa często może zadecydować o tym czy organizacja pozarządowa będzie bardziej skuteczniejsza i lepiej będzie realizować swoją misję. To także szansa dla pracowników firm, żeby swoje umiejętności zawodowe przekazali i stosowali w innym środowisku. Taka współpraca często pozwala na nowe spojrzenie i doświadczenie dla obu stron.

Wolontariat kompetencji buduje kapitał społeczny i sprzyja współpracy międzysektorowej. Pozwala przekazywać wiedzę i know-how z zakresu zarządzania, których często brakuje III sektorowi. Jest też świetnym sposobem na poznawanie nowych ludzi i pozyskiwanie nowych umiejętności.

W czasie debaty porozmawiamy jak zorganizować wolontariat kompetencyjny w firmie, jakie korzyści przyniosła taka forma wsparcia organizacji pozarządowej i czym różni się od zwykłego wolontariatu pracowniczego.

Debatę poprowadzi Mirella Panek-Owsiańska –  moderatorka zajmująca się łączeniem biznesu z III sektorem, CSRem, komunikacją społeczną, fundraisingiem.

Przed spotkaniem każda zapisana osoba otrzyma na maila link do spotkania. Spotkanie będzie realizowane on-line przy pomocy aplikacji zoom, do której wystarczy komputer lub telefon, nie wymaga ze strony uczestników wnoszenia żadnych opłat. Wszystkie zapisane na spotkanie osoby dzień przed spotkaniem otrzymają mailem link niezbędny do połączenia.