1600 paczek trafi do warszawskich Domów Pomocy Społecznej

Prawie 1600 paczek trafi za pośrednictwem Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu do warszawskich seniorów z Domów Pomocy Społecznej w ramach akcji Mikołaj dla Seniora. Świąteczne upominki zostaną przekazane seniorom 6 grudnia w mikołajkowe święto.

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu włączyło się we współorganizację akcji Mikołaj dla Seniora. Za pośrednictwem  Stowarzyszenia Seniorzy z 17 Domów Pomocy Społecznej z terenu Warszawy otrzymają świąteczne upominki.

Akcja Mikołaj dla Seniora to bardzo ważna i cenna inicjatywa. Nie mieliśmy ani chwili wątpliwości, kiedy podejmowaliśmy decyzję o włączeniu się w tę akcję. Czas przedświąteczny to bardzo ważny moment na to, aby pochylić się nad drugim człowiekiem i sprawić mu choć odrobinę przyjemności – powiedziała Agnieszka Lissowska-Lewkowicz prezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Zwyczaj Mikołajkowy to tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu.

Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj (a właściwie osoba przebrana za niego) przynosił dzieciom prezenty. Dziś w Polsce, nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki a przede wszystkim słodycze. Współcześnie w Polsce, nocą z 5 na 6 grudnia, podkłada się dzieciom prezenty pod poduszkę, w buciku lub umieszcza się je w dużej skarpecie.

Jednak Mikołajki to święto nie tylko dla dzieci. Jest bardzo miło, kiedy włączają się w to święto także dorośli, a także osoby starsze, które odczuwają potrzebę dzielenia się z innymi.

Akcja Mikołaj dla Seniora odbyła się po raz pierwszy w 2018 roku. Jej pomysłodawcami są Roksana i Mikołaj Góralowie, którzy przeprowadzili ją w ubiegłym roku.  Wówczas do Seniorów z 13 Warszawskich DPSów trafiło ok. 1000 paczek. W 2019 roku akcja jest organizowana po raz drugi wspólnie.

 

Total Page Visits: 529