Poradnictwo online dla wolontariuszy

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w odpowiedzi na obecną sytuację oraz Wasze potrzeby uruchamia zdalne poradnictwo. Poprzez specjalny formularz piszcie i  zadawajcie nam nurtujące Was pytania, zarówno dotyczące zgłaszania się do działań wolontariackich w obecnej trudnej sytuacji związanej z epidemią, jak i we wszystkich kwestiach związanych z inicjatywami ochotniczymi i szukaniem dla siebie oferty wolontariatu po zakończeniu kryzysu.

Staramy się zbierać informacje o różnych inicjatywach i sposobach postępowania, jesteśmy w stałym kontakcie z organizacjami i instytucjami, z którymi na co dzień współpracujemy, a pozyskaną wiedzę udostępniamy na bieżąco na naszej stronie i profilu FB. Wiemy, które instytucje i organizacje wstrzymały rekrutację wolontariuszy (stosując się do nakazów ogólnokrajowej kwarantanny), a które w tej trudnej sytuacji świadczą pomoc potrzebującym współpracując z wolontariuszami. Zbieramy tez informacje o rozrastającej się gałęzi wolontariatu – e-wolontariatu (z jednej strony bardzo potrzebnej w sytuacji kwarantanny, z drugie bezpiecznej).

Możecie do nas pisać, korzystać z informacji na naszej stronie oraz profilu FB.

Jeśli macie jakieś pomysły/inicjatywy, wiecie o jakichś działaniach, które należy rozpropagować, również nam prześlijcie. Pracujemy zdalnie, ale pełna parą i jesteśmy do Waszej dyspozycji.

FORMULARZ możesz pobrać TUTAJ

Total Page Visits: 767