Znamy laureatów konkursy “Pokaż się z dobrej strony”!

“Pokaż się z dobrej strony” to  konkurs, w którym biorą udział oferty wolontariatu opublikowane na miejskim portalu   www.ochotnicy.waw.pl. Jego celem jest promowanie bardzo dobrych ofert kierowanych do wolontariuszy. Ma zwrócić uwagę u osób odpowiedzialnych za współpracę z wolontariuszami jak ważnym elementem współpracy z ochotnikami jest ich skuteczna rekrutacja, a dobrze przygotowana , to pierwszy krok do owocnej współpracy.

Rok 2020 był dla wolontariatu wyjątkowy. Wiele osób właśnie wtedy zdecydowało się rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem lub do niej powrócić. Wiele działań ze względów bezpieczeństwa musiało zostać zawieszonych. Jednak i tym razem organizatorzy przygotowali wiele ciekawych ofert wyróżnionych w edycjach kwartalnych, a spośród nich jury konkursowe  postanowiło  szczególnie docenić przyznając:

-I miejsce – Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego  za ofertę: “Będziesz miłował” – historyczny projekt wolontariacki

Muzeum zaproponowało wolontariat dla osób zainteresowanych historią, dostępny także dla wolontariuszy niepełnoletnich.  Oferta ze względu na sytuację pandemiczną została przeformułowana tak,  by wolontariusze mogli współpracować online. Dodatkowo na wyróżnienie zasługuje możliwość zdobycia wielu cennych umiejętności.

 – II miejsce – Fundacji EY za ofertę:  Korepetytor w Fundacji EY

Oferta zawiera jasno określone zasady realizacji wolontariatu, a na szczególne wyróżnienie zasługuje wsparcie w przygotowaniu do pracy wolontariusza i wagę jaką organizatorzy przykładają do rozwoju potrzebnych mu kompetencji. Tu również ochotnicy mogą liczyć na wsparcie koordynatora wolontariatu.

– III  miejsce  – Multimedialnej  Bibliotece  dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI  za ofertę: Zostań wolontariuszem w Bibliotece z Ogrodem

 Oferta jest bardzo dostępna i elastyczna:  mogę z niej korzystać zarówno osoby, które dysponują ograniczoną i jak dużą ilością wolnego czasu i  jest dostępna już dla bardzo młodych wolontariuszy.  Zaproponowano różnorodne zajęcia dla osób o różnych możliwościach i umiejętnościach. Warto wspomnieć również o benefitach  dla zaangażowanych dla miłośników literatury.

Ponadto wyróżniono oferty:

Cyfrowy Asystent –  Fundacja Chelleng Europe

Mentoring dla dzieci migranckich –  Fundacja Ocalenie

Wspomóż dzieci w Fundacji Big Brother Big Sister

DIGIPUNKT – Digitalizacja rodzinnych archiwaliów – Fundacja na Rzecz Wielkich Historii

Poszukujemy wolontariuszy do ogólnopolskiej kwesty – Fundacja Dziedzictwo Kresowe im. Orląt Lwowskich

Wolontariat w Uniwersytecie Dzieci 2020/2021 –  Fundacja Uniwersytet Dzieci

Aranżacja nowego akwarium (240 L) oraz opieka nad nim – Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr LIV

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR poszukuje wolontariuszy

Wolontariusze do prowadzenia social media oraz pomocy w badaniach genealogicznych –  Fundacja Polscy Przodkowie

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Działanie prowadzone w ramach projektu “Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu “Ochotnicy warszawscy” integrujące działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.

Total Page Visits: 203