Oleg Samoilenko koordynator wolontariatu w Armii Zbawienia – laureat II miejsca w Konkursie Koordynator Wolontariatu 2020

 Oleg Samoilenko – to koordynator,  który  jest dowodem, że dobry przykład pociąga za sobą innych. Swoją pracą  przypomina,  że jednym z fundamentów  skutecznych działań koordynatora wolontariatu jest dobra relacja z wolontariuszami. Oleg jest  z nimi w ciągłym kontakcie, motywuje i docenia daje narzędzia do działania. Po prostu pomaga im pomagać.

„Bardzo lubię być wolontariuszem, bo to zawsze nowe możliwości, ciekawe znajomości i szansa na to, żeby sprawić, aby ten świat stał się lepszym miejscem.  Wiem też, jak ważne jest, kiedy masz dobrego koordynatora, który cię wspiera i prowadzi.

W Armii Zbawienia od dawna koordynuje pracę wolontariuszy, którzy do nas się zgłaszają. Piszę do nich, dzwonię, spędzam z nimi dużo czasu, kiedy razem prowadzimy jakieś wydarzenie dla dzieci oraz osób starszych lub organizujemy zbiorki ubrań.

Dla mnie każdy z naszych wolontariuszy jest mi bliski, jak moje dziecko, a jednocześnie to jest moim przyjacielem. Wierzę że razem tworzymy wspólne dobro. Wiem też, że bez pomocy wolontariuszy nic by nie było możliwe.„

Dominika – wolontariuszka Armii Zbawienia:

Poznałam Olega, kiedy wysłałam swoje zgłoszenie na wolontariat do Armii Zbawienia. Dostałam odpowiedź i od razu poczułam, że chce tam pomagać, bo Oleg umie zmotywować do czegoś dobrego. Razem zorganizowaliśmy wiele wydarzeń dla ubogich rodzin oraz jeździliśmy z paczkami do seniorów podczas wiosennego lockdownu. Oleg jest bardzo miłym i wrażliwym człowiekiem, który traktuje wszystkich wolontariuszy, jak swoich przyjaciół.

Działanie prowadzone w ramach projektu “Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu “Ochotnicy warszawscy” integrujące działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.

#koordynatorwolontariatu #wolontariat #wolontariusze #dzieńkoordynatorawolontariatu #wolontariatwwarszawie #konkurs #koordynatorroku2020 #centrumwolontariatu

Total Page Visits: 338