III miejsce w Konkursie Pokaż się z dobrej strony otrzymała Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI za ofertę Zostań wolontariuszem w Bibliotece z Ogrodem

Oferta jest bardzo dostępna i elastyczna:  mogę z niej korzystać zarówno osoby, które dysponują ograniczoną i jak dużą ilością wolnego czasu i  jest dostępna już dla bardzo młodych wolontariuszy.  Zaproponowano różnorodne zajęcia dla osób o różnych możliwościach i umiejętnościach. Warto wspomnieć również o benefitach  dla zaangażowanych dla miłośników literatury.

„Mile zaskoczyła mnie ilość zgłoszeń: w ciągu 6 miesięcy skontaktowało się z nami ponad 60 osób, połowa z nich został naszymi współpracownikami. Osoby, które podpisały z nami porozumienie były bardzo zaangażowane i sumienne. Wypracowaliśmy hybrydową formę współpracy, która nieźle się sprawdziła. Wolontariusze pisali recenzje, tworzyli „Młodzieżową Radę Tytułową”- czyli przygotowywali listy książek do zakupu, kręcili filmiki promujące czytelnictwo albo reklamujące spotkania autorskie odbywające się w naszej placówce, pomagali w przygotowywaniu materiałów na warsztaty czy pikniki oraz podczas samych imprez, które udało nam się zorganizować mimo pandemii  (Mokotów czyta w Powsinie, Noc Bibliotek).”

Zuzanna Mrozik

Działanie prowadzone w ramach projektu “Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu “Ochotnicy warszawscy” integrujące działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.

#koordynatorwolontariatu #wolontariat #wolontariusze #dzieńkoordynatorawolontariatu #wolontariatwwarszawie #konkurs #koordynatorroku2020 #centrumwolontariatu

 

Fot. Kinga Komorowska, Maciej Wróbel, Zuzanna Mrozik, Róża Mrozik (wolontariuszka)

Total Page Visits: 1150