Prezentujemy wyniki letniej odsłony konkursu „Pokaż się z dobrej strony”

Celem konkursu jest promowanie bardzo dobrych ofert kierowanych do wolontariuszy. Ma zwrócić uwagę u osób odpowiedzialnych za współpracę z wolontariuszami jak ważnym elementem współpracy z ochotnikami jest ich skuteczna rekrutacja, a dobrze przygotowana oferta to pierwszy krok do owocnej współpracy.

Jury konkursowe przeanalizowało oferty zamieszczone na portalu www.ochotnicy.waw.pl w trzecim kwartale br. Oto laureaci:

Narodowe Centrum Kultury – dołącz do wolontariatu Festiwalu Eufonie  – w ogłoszeniu przestawiony jest profil poszukiwanego wolontariusza, dzięki czemu osoby zainteresowane mogą na etapie czytania ogłoszenia ocenić czy sprawdzą się w zadaniach wolontariackich. Na szczególne docenienie zasługuje kompleksowe podejście do pracy wolontariuszy od szkolenia przygotowującego, poprzez warsztaty rozwijające kompetencje, po profity w postaci uczestnictwa w wybranych wydarzeniach.

– CAM Nowolipie –Wolontariat w międzypokoleniowej grupie rękodzieła  – to oferta pokazująca, że dzięki wolontariatowi możemy jednocześnie działać na rzecz potrzebujących i realizować pasję lub dopiero ją odkrywać. Dodatkowo daje możliwość działań prawdziwie międzypokoleniowych!

Wolontariat w Muzeum Narodowym w Warszawie  – to starannie przygotowana oferta wolontariatu długoterminowego, dająca szeroki wachlarz możliwości dla realizacji zainteresowań oraz wykorzystania różnych kompetencji wolontariuszy. Pokazuje też, że w Muzeum wolontariusze stanowią integralną część zespołu, mającego wpływ na rozwój i działalność instytucji.

 

Wyróżnionym organizacjom serdecznie gratulujemy!

 

Total Page Visits: 66