Dobry wolontariat krok po kroku – edycja 2022 r.

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zaprasza do udziału w projekcie „Dobry wolontariat krok po kroku – budowa i rozwój wolontariatu w organizacjach pozarządowych”. Rozpoczynamy szkolenia online dla przedstawicieli NGO-sów z całej Polski, edycja 2022 r..

Podczas cyklu bezpłatnych szkoleń porozmawiamy o tym, jak krok po kroku zaplanować i wdrożyć dobry wolontariat w organizacji pozarządowej, przeszkolić zespół, zrekrutować wolontariuszy i współpracować z nimi.

Do udziału w projekcie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych z całej Polski. Zachęcamy do zapisów zarówno koordynatorów wolontariatu, jak i inne osoby współpracujące z wolontariuszami oraz kadrę zarządzającą.

Nasz cykl szkoleniowy obejmuje następujące tematy:
1) formalnoprawne aspekty wolontariatu w organizacji pozarządowej, 13.04.2022, godz. 10.00-14.00;

2) praktyka planowania i wprowadzania wolontariatu w organizacji pozarządowej, 25.04.2022, godz. 10.00-15.00;

3) współpraca z wolontariuszami – szkolenie relacyjne dla koordynatorów wolontariatu, 30.05.2022, godz. 10.00-15.00;

Oprócz szkoleń proponujemy również poradnictwo: oferujemy Państwu możliwość umówienia się na indywidualną, pogłębioną rozmowę o zagadnieniach dotyczących wolontariatu, które najbardziej Państwa nurtują i w których potrzebują Państwo wsparcia. W ramach poradnictwa będziemy dążyć do wypracowania bądź aktualizacji programu współpracy organizacji z wolontariuszami.

Zapraszamy również do skorzystania z audytu. Okazji do zewnętrznego spojrzenia na program wolontariatu w organizacji i przygotowania rekomendacji do dalszych działań.

ZAPISY ODBYWAJĄ SIĘ PRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

WAŻNE: zgłaszając się do projektu, zobowiązują się Państwo do wzięcia udziału w całym cyklu obejmującym cztery szkolenia oraz poradnictwo.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem szkoleń oraz regulaminem.

Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Total Page Visits: 1825