Service Learning – materiały po szkoleniu dla Koordynatorów wolontariatu

Drodzy Koordynatorzy wolontariatu, przedstawiamy Wam pierwszą część materiałów przygotowanych z wybranych szkoleń, organizowanych przez nas w ramach projektu Ochotnicy Warszawscy.

Celem tej serii publikacji jest umożliwienie potencjalnie zainteresowanym osobom zapoznanie się z podstawowymi treściami przekazywanymi w czasie naszych szkoleniowych spotkań. Zapraszamy do lektury szczególnie tych, którym nie udało się dotrzeć do nas osobiście.

Oczywiście na podstawie tych materiałów nie posiądziecie całej wiedzy z danego tematu, ale zyskacie ogólną orientację w danej tematyce oraz linki do dodatkowych materiałów.

Zatem dziś o Service Learning, metodzie pracy projektowej, szczególnie w projektach młodzieżowych. Dowiecie się jak łączyć wolontariat, działanie na rzecz społeczności lokalnej ze świadomą, celową edukacją. Jak oddać sprawstwo młodzieży i zrealizować projekt od samego początku, czyli diagnozy aż do końca, czyli zaplanowanego świętowania. Zobaczycie na czym polega Wasza rola, czyli Tutora.

Zapraszamy do lektury!

Tych, którzy chcą wiedzieć więcej zapraszamy do kontaktu z nami.

Total Page Visits: 632