Program mentoringowy – zgłoś się!

Jeśli jesteś osobą młodą, szukającą pracy, chcącą zmienić swoją pracę, mającą trudności w odnalezieniu się na rynku pracy, ten projekt jest dla Ciebie! Spróbuj znaleźć wsparcie biorąc udział w mentoringu.

Czym jest mentoring? Mentoring to partnerska relacja między mistrzem a uczniem zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału ucznia. Przez program mentoringowy tworzymy przestrzeń do wymiany wiedzy między osobą doświadczoną a uczniem stojącym na rozdrożu dróg i potrzebującym drogowskazu lub po prostu rozmowy z kimś, kto tę drogę już przebył. Uważamy, że umiejętne przekazywanie wiedzy przyspiesza procesy rozwoju czy adaptacji w nowym środowisku. Widzimy również, że model mistrzowski w sposób naturalny pokrywa zapotrzebowanie początkujących pracowników na skonsultowanie wielu dylematów z kimś bardziej doświadczonym, a przy tym będącym praktykiem dobrze znającym realia danej branży, co wydaje się kluczowe we właściwym identyfikowaniu problemów i odnajdywaniu trafnych rozwiązań.

Mistrzami w naszym projekcie będą osoby doświadczone w różnych obszarach zawodowych, które na indywidualnych spotkaniach najpierw wysłuchają, potem podzielą się swoim doświadczeniem, a wreszcie wspólnie pomogą wypracować pomysły na zmianę.

Zapraszamy, wypełnij formularz zgłoszeniowy, opisz swoją sytuację. Na tej podstawie poszukamy dla Ciebie mentora, na szkoleniu przygotujemy Cię do procesu a potem zaczniesz pracę indywidualną ze swoim mistrzem.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z koordynatorką projektu: stalpinska@wolontariat.org.pl

Aby być z nami na bieżąco zapraszamy tutaj:

 

Więcej o całej idei projektu przeczytasz tutaj.

              

Partnerem medialnym projektu jest Flexi.pl

Total Page Visits: 333