Seminarium “Wolontariat w środowisku lokalnym” już 24 listopada!

Seminarium “Wolontariat w środowisku lokalnym”

Wolontariat to szansa na więcej działań w szkole, domu kultury, czy muzeum? Czy może to tylko dodatkowy i niechciany obowiązek? Otworzyć się na przyjęcie wolontariuszy do mojej instytucji lub organizacji, czy może dać sobie z tym spokój?

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu oraz Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie serdecznie zapraszają do udziału w seminarium pt.: “Wolontariat w środowisku lokalnym”. Spotkanie odbędzie się 24 listopada w godz. 14:00 – 16:00 w Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie, ul. Piaskowa 21/23. Wydarzenie patronatem objął Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

🔶Udział w seminarium odbywa się na podstawie zgłoszenia przesłanego poprzez e-mail:

j.kaminski@cus-zyradow.pl 💻

Podczas seminarium chcemy przedstawić doświadczenia z pracy z wolontariuszami m.in. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Pileckich w Ostrowii Mazowieckiej, Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego, zostanie również idea działania centrum wolontariatu, które od tego roku działa w Żyrardowie oraz pokazany sposób przygotowania instytucji lub organizacji do przyjęcia wolontariuszy. Na zakończenie odbędzie się dyskusja nt. możliwości rozwoju wolontariatu w Żyrardowie.

Program ramowy
14:00 – Powitanie
14:15 – Dobre praktyki w zakresie wolontariatu w instytucjach kultury i szkołach
• Dorota Koral – pracowniczka Muzeum Józefa Piłsudskiego, specjalistka Działu Programów Lokalnych, koordynatorka muzealnego wolontariatu.
• Karolina Kolbuszewska – kierownik Działu Historyczno-Edukacyjnego, Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowii Mazowieckiej
• Aleksandra Leszczyńska – koordynatorka Szkolnego Koła Wolontariatu, Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego
15:00 – Idea i zasady działania centrów wolontariatu jako biura pośrednictwa wolontariatu oraz zasady i standardy organizacji pracy wolontariuszy – Agnieszka Lisowska-Lewkowicz, Prezes Zarządu Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu
15:30 – Dyskusja o możliwościach rozwoju wolontariatu w Żyrardowie
16:00 – Zakończenie seminarium. Poczęstunek

Seminarium realizowane jest w ramach projektu “Dobry wolontariat krok po kroku – budowa i rozwój wolontariatu w organizacjach pozarządowych” dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Total Page Visits: 895