Szkolenie stacjonarne: E-wolontariat bez tajemnic dla koordynatorów początkujących i doświadczonych (szkolenie w ramach projektu Ochotnicy warszawscy)

Szkolenie: E-wolontariat bez tajemnic dla koordynatorów początkujących i doświadczonych

🏦Stacjonarnie: ul. Szpitalna 5/5 stacjonarnie, ul. Szpitalna 5/5 (domofon 5, piętro 3)
⌚️24 listopada 2022, godz. 10.00-14.00
➡️ zapisy przez formularz
Warsztaty będą połączeniem dyskusji, pracy grupowej, w parach i indywidualnej, a także kreatywnych ćwiczeń oraz prezentacji. Zapraszamy wszystkich koordynatorów i opiekunów wolontariatu – niezależnie od stażu pracy czy typu organizacji, którą reprezentujecie.
👉Jeśli:

· interesują was nowe trendy i zjawiska w wolontariacie

· rozważacie lub już współpracujecie z wolontariuszami przez internet

· chcecie poznać nowinki i inspiracje, które możecie wykorzystać w rekrutacji, komunikacji czy promocji wolontariatu

· potrzebujecie dawki motywacji i przestrzeni do rozmowy z innymi osobami zajmującymi się (e-)wolontariatem… te warsztaty są dla was!

👉Program:

– E-wolontariat a wolontariat “na żywo” – co je różni, a co dzieli? Granice nowoczesnego wolontariatu

– Korzyści i ryzyka wolontariatu online

– Przykłady dobrych praktyk i inspiracji

– Budowanie relacji i motywowanie (e-)wolontariuszy: jak to zrobić?

– Dodatkowe źródła wiedzy i podsumowanie

👩 Prowadząca: Aleksandra Belina, Fundacja Dobra Sieć. Koordynatorka, trenerka, doktorantka i pasjonatka wolontariatu. Związana z trzecim sektorem od ponad dekady. W latach 2011-2012 koordynowała program Wolontariatu Europejskiego w Stowarzyszeniu Promocji Wolontariatu. Obecnie pełni rolę Dyrektorki Programowej w Fundacji Dobra Sieć – organizacji, która od 2009 roku prowadzi dwa zasadnicze programy: E- wolontariat i Moje Stypendium. Do najważniejszych celów Fundacji należy rozwój wiedzy o stypendiach i e- wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia zaangażowania społecznego w Polsce. Od wielu lat prowadzi szkolenia dla organizacji społecznych, a największą przyjemność sprawia jej praca z ludźmi i dzielenie się wiedzą. W ostatnim czasie o e-wolontariacie i narzędziach współpracy online opowiadała m.in. podczas mentoringu Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, Festiwalu Ochotników Warszawskich czy Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Gdy pracuje warsztatowo z ludźmi, wstępuje w nią wulkan energii i entuzjazmu, więc nie może doczekać się spotkania z Wami!

➡️ zapisy przez formularz

„Wydarzenie jest realizowane we współpracy miasta stołecznego Warszawy i Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, jako część działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu”, realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy”.
Total Page Visits: 921