Warszawska Debata Wolontariacka: „Wolontariat młodych”

Warszawska Debata Wolontariacka: „Wolontariat młodych”

Debata odbędzie się w ramach Dnia Koordynatora. Więcej informacji i formularz do zapisów pod linkiem.

Znaczny odsetek wolontariuszy w wielu organizacjach i instytucjach stanowią młodzi ludzie. Podczas tegorocznej debaty postaramy się zdefiniować kim oni są. Wbrew pozorom, nie będzie to rozmowa o wolontariacie szkolnym, ale o tych nieco starszych młodych – studentach, czy młodych absolwentach szkół, czy tzw. młodych-dorosłych. Zastanowimy się nad ich motywacjami, nad tym co jest dla nich ważne przy wyborze oferty wolontariackiej i organizacji, dla której chcą działać – misja, rozwój, a może jednak miło spędzony czas? Porozmawiamy też o tym, jakie w związku z tym stoją wyzwania przed nami – koordynatorami i organizatorami wolontariatu – co zrobić, by odpowiedzieć na ich potrzeby i sprawić by zostali z nami jak najdłużej.

Panelistkami w tym roku będą:

🔶 Wioletta Liberadzka, Fundacja Rak&Roll – Kierownik projektów  i koordynator wolontariatu Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie! W czasie kilkunastu lat pracy zawodowej zdobyła doświadczenie biznesowe, które wykorzystuje do tworzenia rozwiązań w przestrzeni NGO. Od zawsze angażowała się w działania wolontariackie i społeczne, między innymi w WOŚP, DKMS, Klaster Turystyczny Polski Wschodniej, PCK i inicjatywy lokalne. Obecnie tworzy webową aplikację do zarządzania wolontariatem, koordynuje wolontariat kompetencyjny, prowadzi współprace z wolontariatami szkolnymi i pracowniczymi. Utworzyła prawniczą linię konsultacyjną dla pacjentów onkologicznych, która jest w całości obsługiwana przez Wolontariuszy. W czasie pandemii rozwinęła ofertę e-wolontariatu, który stał się obecnie jedną z najistotniejszych form pracy na rzecz Fundacji Rak’n’Roll.

🔶 Dorota Czajkowska, Centrum Myśli Jana Pawła II – pedagog, trenerka, edukatorka, mentorka, koordynatorka projektów, działaczka społeczna. W Centrum Myśli Jana Pawła koordynuje pracę i współpracę z wolontariuszami, działania społeczne studentów oraz integrujące społeczność stypendystów. Absolwentka Andragogiki na Uniwersytecie Warszawskim, IV Szkoły Liderów Organizacji Pozarządowych, Mentee w programie mentoringowym Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu oraz Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu. Ponad 18 lat związana z III sektorem. W pracy z wolontariuszami ceni edukacyjną rolę wolontariatu, gdzie poprzez działanie społeczne wolontariusze mogą się rozwijać, odkrywać swoje talenty i budować na swoich mocnych stronach.

🔶 Sylwia Bielicka, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog – Koordynatorka projektu Locally across borders w Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu, wieloletnia koordynatorka programu wolontariatu w Muzeum Narodowym w Warszawie, koordynatorka projektów z zakresu edukacji cyfrowej. Kulturoznawczyni i archeolożka z wykształcenia. Współautorka bloga Muzeariat.

Debatę poprowadzi:

🔶 Joanna Garsztka, Muzeum Historii Polski – Doświadczona koordynatorka wolontariatu w muzeach i przy wydarzeniach kulturalnych. Przez lata koordynowała pracę setek wolontariuszy zaangażowanych w akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, tworzyła Centrum Wolontariatu w Muzeum POLIN, zarządzała zespołem wolontariuszy przy festiwalach filmowych. Obecnie zajmuje się tworzeniem wolontariatu w nowo powstającym Muzeum Historii Polski. Brała udział w charakterze eksperta w Festiwalach Wolontariatu, była również prelegentką podczas konferencji i debat dotyczących wolontariatu, prowadziła szkolenia dla koordynatorów, a także działania mentorskie dzieląc się swoim doświadczeniem i dobrymi praktykami. W ramach pracy dyplomowej stworzyła również Profil kompetencyjny koordynatora wolontariatu.

Debata odbędzie się w ramach Dnia Koordynatora. Więcej informacji i formularz do zapisów pod linkiem.

Wydarzenie jest realizowane we współpracy Miasto Stołeczne Warszawa i Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, jako część działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu”, realizowanego w ramach miejskiego projektu “OCHOTNICY WARSZAWSCY”.
Total Page Visits: 685