Wizyta studyjna- Dom Spotkań z Historią (przykład budowanego od podstaw wolontariatu w warszawskiej instytucji kultury)

🔶29 listopada 2022, godz. 12.00-13.30
🔶 stacjonarnie, ul. Karowa 20, Warszawa
🔶zapisy przez formularz

Dom Spotkań z Historią – przykład budowanego od podstaw wolontariatu w instytucji kultury 

🔶Wolontariat w Domu Spotkań z Historią skupia się na włączaniu wolontariuszek i wolontariuszy w bieżącą działalność instytucji skierowaną bezpośrednio do zwiedzających. Zespół wolontariatu wspiera pracowników od podstawowych prac związanych z obsługą widowni w czasie wydarzeń i wernisaży, aż na opracowaniu materiałów Archiwum Historii Mówionej kończąc. Wolontariusze odegrali kluczową rolę w pierwszych tygodniach pomocy uchodźcom z Ukrainy kierowanej przez DSH we współpracy z akcją “Zupa na Granicę”. Obecnie wolontariat liczy około 25 osób i przygotowuje się do wdrożenia w życie własnego projektu z inicjatywy wolontariuszy.

🔶W programie:

  • Maciej Zawistowski, założenia i działalność wolontariatu w Domu Spotkań z Historią;
  • Weronika Komorowska/Agata Kucharska – wolontariusze i wolontariuszki w bieżących działaniach programowych DSH z perspektywy pracownika działu animacji i organizacji wydarzeń;
  • Joanna Rączka – wolontariat w Archiwum Historii Mówionej DSH, projekcja filmu animowanego stworzonego przez dwie wolontariuszki
  • spotkanie z dwójką wolontariuszy.

🔶Zaprasza Maciej Zawistowski – koordynator wolontariatu w Domu Spotkań z Historią od listopada 2021. W latach 2020-2021 opiekun merytoryczny projektu w Fundacji Merkury z Wałbrzycha, w latach 2021-2022 wiceprzewodniczący Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, od 2020 roku tutor Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Członek rady programowej Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu. Student III roku Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim, naukowo zajmujący się historią mówioną, badaniami nad pamięcią i muzealnictwem. Dolnoślązak z pochodzenia i pasji.

„Wydarzenie jest realizowane we współpracy miasta stołecznego Warszawy i Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, jako część działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu”, realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy”.

Total Page Visits: 78