Wizyta studyjna: Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego

Zapraszamy warszawskich koordynatorów wolontariatu na wizytę studyjną w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego!

  • 29 marca 2023 r, godz. 10.00-12.00, STACJONARNIE, ul. Hlonda 1
  • Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego mieści się pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Ekspozycja główna opowiada o życiu i nauczaniu bohaterów Muzeum na tle stulecia, w którym żyli. Całość tworzy oryginalne połączenie wielkoformatowych projekcji filmowych, muzyki, archiwalnych fotografii, eksponatów i sztuki współczesnej, przez co silnie oddziałuje na emocje.

Wolontariat działa w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego od 2018 r., czyli wspierał zespół już rok przed otwarciem ekspozycji głównej. Skupia ludzi, którym bliskie są muzealne idee i którzy są gotowi poświęcić swój wolny czas dla Muzeum. Jest to miejsce spotkań pozwalające rozwijać zainteresowania i nawiązywać przyjaźnie. Przede wszystkim to przestrzeń skupiająca wokół ważnych dla Muzeum wartości.

Wolontariusze muzeum poza codziennym wsparciem realizują wiele dużych własnych projektów m.in: sztandarowy, cykliczny „Będziesz miłował”, w którym Ochotnicy piszą biogramy kapelanów powstania warszawskiego oraz projekt „Warszawa Wyszyńskiego”, który miał na celu profesjonalne opracowanie miejsc związanych z prymasem. Od zeszłego roku wolontariusze przy wsparciu pracowników muzeum tworzą archiwum społeczne „Mój profesor Wojtyła”.

W czasie wizyty studyjnej dowiecie się m.in.:
• Jak wygląda wolontariat w instytucji kultury;
• Jak włączyć Wolontariuszy w realizowane projekt;
• W jaki sposób zwiększyć zaangażowanie Wolontariuszy.

Zaprasza Ewa Celińska-Pyśk, laureatka II miejsca w konkursie na Koordynatora Roku 2022.

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

Pozostałe wydarzenia w ramach projektu na naszej stronie.

Aby być z nami na bieżąco zapraszamy tutaj:

 

„Wydarzenie jest realizowane we współpracy miasta stołecznego Warszawy i Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, jako część działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu”, realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy”.

Total Page Visits: 477