XIII Gala Wolontariatu

W sobotę 2 marca br. poznaliśmy laureatów XIII edycji konkursu „Barwy Wolontariatu” organizowanego przez Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu.

Uroczysta gala odbyła się w sali teatralnej Białołęckiego Ośrodka Kultury w Warszawie. Zgromadziła ponad 200 osób, którzy oklaskiwali laureatów konkursu, wolontariuszy uhonorowanych wyróżnieniami przyznanymi przez Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego oraz organizacje które zdobyły tytuł Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom.

I miejsce zajęła Sabina Ledwig z Opola. Od ponad 11 lat działa w Domowym Hospicjum Dziecięcym, a dodatkowo czas pomagania dzieli na współpracę z Dome Pomocy Społecznej.

II miejsce zajęła Grupa ARDO z Przasnysza. Trójka uczniów szkoły ponadgimnazjalnej, którzy dali się uwieść wolontariatowi i współpracują z dziećmi niepełnosprawnymi w Niepublicznym Zespole Szkolno – Rewalidacyjno – Wychowawczym „Jestem” w Przasnyszu.

II miejsce przypadło w udziale Barbarze Aziukiewicz. Wolontariuszka od 30 lat działa w Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami oddział w Słupsku oraz wspiera swoją pracą działalność Caritas Parafii p.w. Św. Jacka w Słupsku.

Prezydent uhonorował dyplomami wolontariuszy Programu Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012 oraz Wolontariuszy UEFA 2012, którzy tak wspaniali zapisali się w pamięci podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Certyfikat Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom otrzymały:

ZHP Chorągiew Śląska, Hufiec Katowice, Klub Młodzieżowy „SUPPORT” przy Zespole Szkół Handlowych w Katowicach, Wolontariat Młodzieżowy AGAPE, Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nasielsku, Uczniowski Klub Sportowy VICTORIA Józefów, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej w Warszawie, Fundacja AVE, Zespół Domowej Opieki Hospicyjnej przy Caritas Archidiecezji Łódzkiej
Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna Dłoń”

Po raz pierwszy w trzynastoletniej historii gali wolontariatu oprawę muzyczną stanowiły utwory muzyki klasycznej. Uroczystość uświetniły występy solistów Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Teatru Muzycznego w Łodzi oraz Orkiestry Romantica.

W zgodnej opinii gości był to strzał w dziesiątkę. Utwory operetkowe i musicalowe oraz utwory muzyki pop w aranżacji operetkowej rozgrzały widownię do białości.

Galę prowadziła Dominika Figurska, którą wspierała zapowiadając utwory w części artystycznej Anna Barańska – Wróblewska, dyrektor Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Uroczystość odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego. Parterem Gali Wolontariatu była Fundacja im. Leopolda Kronenberga. Uroczystość Wpierał Białołęcki Ośrodek Kultury w Warszawie.

Total Page Visits: 1401