Zaproszenie na szkolenie “Aspekty formalnoprawne współpracy z wolontariuszami”

Czy współpracując z wolontariuszami zastanawialiście się Państwo czy robicie to zgodnie z prawem? A może dopiero myślą Państwo o zatrudnieniu wolontariuszy w swojej organizacji? Jak zapewnić wolontariuszom bezpieczne warunki pracy?

Zapraszamy do udziału w praktycznym szkoleniu dla początkujących koordynatorów wolontariatu dotyczącym aspektów formalnoprawnych wolontariatu, które odbędzie się w dniu 13 marca (środa) w godzinach 9.00-16.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu przy ulicy Nowolipki 9 B. Szkolenie realizowane jest w ramach projektu „Prowadzenie Stołecznego Centrum Współpracy Obywatelskiej” współfinansowanego przez Urząd Miasta St. Warszawę.

Na szkoleniu, zostaną poruszone takie zagadnienia jak m.in.:

  • ustawy i rozporządzenia o wolontariacie,
  • zasady tworzenia porozumień o współpracy,
  • ubezpieczenie wolontariuszy,
  • regulaminy współpracy z wolontariuszami,
  • ochrona danych osobowych wolontariuszy.

Podczas szkolenia prowadzący odpowie także na wszelkie nurtujące Państwa pytania z zakresu prawnych aspektów współpracy z wolontariuszami.

Szkolenie poprowadzi pan Dariusz Pietrowski – prezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu.

Zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, i przesłanie go na adres posrednictwo@wolontariat.org.pl do piątku 8 marca.

Ilość miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje treść formularza zgłoszeniowego. Potwierdzenie udziału w spotkaniu otrzymają Państwo telefonicznie w dniu 11 marca (poniedziałek).
Podczas szkolenia, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zapewnia ciepły posiłek oraz kawę/herbatę oraz ciastka.
Szczegółowych informacji dot. szkolenia udziela pani Katarzyna Winiewska, pod numerem telefonu 22 635 27 73 wew. 23.

Total Page Visits: 1222