ZNAK JAKOŚCI – Europejski Korpus Solidarności

Bardzo nam miło, że możemy podzielić się z Wami tą informacją – Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu otrzymało Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności!

Oznacza to, że od teraz możemy włączyć się w ten projekt jako organizacja wysyłająca i goszcząca.

Czym w ogóle jest ten projekt?

W dużym skrócie: wolontariat w ramach projektu Europejskiego Korpusu Solidarności to możliwość wyjazdu za granicę w roli wolontariusza. Jest to program przeznaczony dla osób w wieku 18-30 i umożliwia on włączenie się w działania na rzecz innych, rozwijanie umiejętności i zainteresowań, a także może być świetnym pierwszym krokiem w stronę kariery zawodowej. Wolontariat może trwać od 2 tygodni do aż 12 miesięcy!

Głównym założeniem programu są działania solidarnościowe oraz promowanie wartości europejskich. Można działać w wielu obszarach i to pewne, ze każdy ma szansę znaleźć interesujący go projekt (do wyboru są projekty ekologiczne, edukacyjne, społeczne, kulturalne, sportowe…).

Organizacje i instytucje włączone w konkretny projekt zajmują się finansowaniem i organizacją: zakwaterowania wolontariusza, wyżywienia, kieszonkowego, ubezpieczenia, zwrotów kosztów podróży, dostępem do nauki języka kraju, gdzie odbywa się projekt, przygotowaniem wolontariusza do wyjazdu, wyposażeniem go we wszelkie niezbędne informacje.

Jeśli jesteś w wieku od 18 do 30 lat i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat – napisz do nas: wolontariat@wolontariat.org.pl

Zapraszamy do kontaktu!

Tutaj możecie znaleźć więcej informacji: https://eks.org.pl/

Aby być z nami na bieżąco zapraszamy tutaj:

 

Total Page Visits: 789