Wsparcie organizatorów wolontariatu w Warszawie

Kolejna edycja Festiwalu Ochotników Warszawskich już za nami. W tym roku tematem przewodnim był wolontariat nieoczywisty – zachęcaliśmy organizatorów, by tworzyć oferty wolontariackie wspierające organizacje lub instytucje na wielu płaszczyznach, bo wolontariat, to nie tylko działaniach kojarzone z główną misją organizacji. Możliwości ochotniczych działań jest wiele i są one bardzo zróżnicowane.

Festiwal rozpoczęliśmy akcją edukacyjną w przestrzeni miejskiej „Pies przewodnik – wstęp bez przeszkód!”. Nasi wolontariusze dotarli do ponad 150 miejsc w Warszawie z informacją  o prawie osób z psami przewodnikami oraz psami uczącymi się do przebywania w obiektach użyteczności publicznej. Ochotnicy rozmawiali z pracownikami i wręczali im broszury informacyjne. Wcześniej wolontariusze uczestniczyli w szkoleniu przygotowanym we współpracy z Fundacją Pies Przewodnik na temat pracy psów przewodników, uprawnień osób z psami przewodnikami i psów będących w trakcie szkolenia oraz podstaw savoir-vivre relacjach z osobami z niepełnosprawnością narządu wzroku.

Drugi dzień Festiwalu rozpoczęliśmy od Warszawskiej Debaty Wolontariackiej , w której udział wzięli – Agata Dobrowolska z Fundacji Academia Iuris,  Olimpia Pordes –Nathan z Fundacji Big Brother Big Sister Poland, Paweł Grabowski z firmy Mondelez Polska oraz Katarzyna Osior – Szot ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu.

Zaproszeni goście rozmawiali o tym, jaka jest „Rola wolontariatu w budowaniu kariery zawodowej i osobistej” . Paweł Grabowski mówił, że wolontariat daje możliwość nabywania kompetencji tj. umiejętność pracy w zespole, zarzadzania wizją i celem, czy praktycznego radzenia sobie z problemem ale też niesie niewątpliwą wartość – możliwość robienie czegoś dla innych, a społeczne zaangażowanie pracowników jest też coraz częściej doceniane przez pracodawców. Olimpia Pordes-Nathan zwróciła uwagę, że dzięki wolontariackiemu zaangażowaniu okazuje się, że możemy „zarabiać” nie tylko w materialnej walucie. Umiejętności, zebranie nowych doświadczeń, skonfrontowanie się z innością to olbrzymia wartość, którą daje wolontariat. Potwierdziła to też Agata Dobrowolska mówiąc, że wolontariat może być bezpiecznym „poligonem doświadczalnym” rozwoju osobistego i kształtowania kompetencji społecznych. Paneliści zwrócili też uwagę na rafy, które mogą napotkać ochotnicy tj. trudności z pogodzeniem wymagań czasowych  życia prywatnego, zawodowego i wolontariackiego. Dużą rolę może spełnić tu koordynator wolontariatu ustalając granice bezpiecznego zaangażowania ochotników, by był on na optymalnie stałym i wysokim poziomie.

Zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia debaty :)

 

Po debacie przyszedł czas na dwudniowe warsztaty dla organizatorów wolontariatu: „Mural – praktyczne narzędzie prowadzenia spotkań online” oraz „Skąd brać pomysły do działania? Warsztat o kreatywnej pracy zespołowej”.

Na zakończenie koordynatorzy wzięli udział w webinarze „Odkryj e-wolontariat i efektywnie współpracuj z wolontariuszami na odległość!”.

Przez trzy festiwalowe dni mogliśmy też poznawać ciekawe, nieoczywiste projekty wolontariackie.   Swoimi pomysłami na dobry i różnorodny wolontariat podzieliły się przedstawicielki Fundacji Vis Maior, Wolskiego Centrum Kultury i Fundacji Ocalenie.

Kolejny Festiwal za nami. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli wszyscy spotkać się osobiście :) Dziękujemy za Waszą aktywną obecność!

Fotorelacja z akcji edukacyjnej „Pies przewodnik – wstęp bez przeszkód!”

 

 

 

 


 

ZAPRASZAMY NA FESTIWAL OCHOTNIKÓW WARSZAWSKICH

PROGRAM WYDARZENIA

9 czerwca AKCJA WOLONTARIACKA: Pies przewodnik – wstęp bez przeszkód!

W tym roku Festiwal rozpoczynamy akcją wolontariacką! Będzie to akcja edukacyjno- informacyjna na temat dostępności przestrzeni publicznej dla osób z psami przewodnikami oraz psami uczącymi się na psy przewodniki. Pomimo iż przepisy zezwalają wchodzić psom przewodnikom do obiektów w przestrzeni publicznej nie wszyscy o tym wiedzą i zdarza się, że zakazują im wstępu lub zostają wyproszone. W naszej akcji chcemy informować osoby pracujące w sklepach/ punktach usługowych i innych obiektach o tych prawach.  Wolontariusze odwiedzą obiekty w różnych rejonach Warszawy i opowiedzą o prawach osób niewidomych oraz przekażą broszurę informacyjną. Do udziału w akcji wolontariackiej zapraszamy wszystkie zainteresowane, chętne osoby.

 Do zadań wolontariuszy będzie należało:

– obecność online na spotkaniu informacyjno-szkoleniowym 7 czerwca w godz. 17:00-18:00 –  w trakcie spotkanie wolontariusze dowiedzą się: jakie są prawa osób z psami przewodnikami i psów uczących się na psy przewodniki, jak mówić o tych prawach, poznają szczegóły „techniczne” skąd i kiedy odebrać broszury, w jakim rejonie będą wykonywali zadania,  omówimy aspekty formalne

– udział w akcji czyli opowiedzenie o celu akcji – prawach osób niewidomych z psami przewodnikami oraz wręczenie broszur informacyjnych –  ok 2-3 godz. w dn. 9 czerwca

– zrobienie zdjęcia z uczestnictwa w akcji

ZGŁOSZENIA do udziału przyjmujemy poprzez FORMULARZ REJESTRACYJNY

Naszymi partnerami w akcji są Fundacje: Pies Przewodnik oraz Vis Maior, które szkolą psy przewodniki i przekazują je osobom niewidomym.


10 czerwca godz. 12:00-13:00 Warszawska Debata Wolontariacka

Rola wolontariatu w budowaniu kariery zawodowej i osobistej

Wydarzenie jest bezpłatne.

Obowiązują ZAPISY  przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY Wszystkie zapisane osoby dzień przed wydarzeniem otrzymają link do połączenia.

Pogląd, że wolontariat to tylko dawanie, chyba na dobre odszedł już do lamusa. Coraz częściej zwracamy uwagę na obustronność relacji wolontariackiej, a korzyści dla wolontariuszy i organizatorów stają się dostrzegalnymi elementami działań pomocowych. Dlatego właśnie podczas tegorocznej Warszawskiej Debaty Wolontariackiej porozmawiamy o tym, jak wolontariat może pomóc w budowaniu kariery osobistej i zawodowej.

Naszych gości zapytamy m.in. o to, jak dobrze wyważyć proporcje między rozwojem osobistym a chęcią pomagania, jak opowiadać o własnym doświadczeniu w wolontariacie językiem korzyści, co potencjalni pracodawcy cenią w wolontariuszach, a także czy grozi nam niebezpieczeństwo egoistycznego wykorzystywania wolontariatu wyłącznie do własnych interesów.

W debacie udział wezmą:

– Agata Dobrowolska – Fundacja Academia Iuris

– Olimpia Pordes –Nathan – Fundacja Big Brother Big Sister Poland

– Paweł Grabowski – Mondelez Polska

Debatę poprowadzi: Katarzyna Osior – Szot,  ekspertka ds. wolontariatu, menedżerka projektów społecznych, trenerka kompetencji komunikacyjnych, członkini Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu. Pracowała jako koordynatorka wolontariatu w Centrum Myśli Jana Pawła II oraz w Fundacji Legii. W Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu współtworzy z partnerami biznesowymi programy wolontariatu pracowniczego. Pasjonuje się językiem w działaniu – doktoryzuje się w Instytucie Języka Polskiego UW, prowadzi autorskie warsztaty dotyczące komunikacji i zagadnień językowych, współpracuje z Fundacją Języka Polskiego. Powoli odkrywa, że jej największym talentem jest zdolność do wywoływania zmian na lepsze w ludziach i organizacjach, co daje jej mnóstwo życiowej radości – nawet więcej niż jedzenie czekolady i picie herbaty Russian Earl Grey. 😊


10 czerwca godz. 13:30 -15:30 warsztat Mural – praktyczne narzędzie prowadzenia spotkań online

Liczba miejsc ograniczona .

Obowiązują ZAPISY przez  FORMULARZ REJESTRACYJNY

Wszystkie zapisane osoby dzień przed wydarzeniem otrzymają link do połączenia.

Spotykając się online oszczędzamy na papierze i znacznie łatwiej zachowujemy wszystkie myśli i wątki dyskusji, a to dzięki wirtualnym tablicom takim jak Mural (i podobne alternatywy np. Miro). Podczas warsztatu poznamy funkcje tego narzędzia, zarówno graficzne (np. przygotowanie sobie szablonu przed warsztatem, wykorzystywanie gotowych elementów) jak i facylitacyjne (używanie głosowania, prezentowania, kierowania uwagą uczestników i uczestniczek).

Prowadzenie: Kamil Śliwowski – Trener kompetencji cyfrowych, od kilkunastu lat uczy jak korzystać z technologii efektywnie i zdrowo. Ponad 10 lat związany z globalną organizacją Creative Commons jako lead ds. edukacji i konsultant. Najbardziej lubi uczyć się poprzez uczenie innych. Tworzy newsletter poświęcony nowoczesnej edukacji na otwartezasoby.pl, współpracuje z Fundacją Szkoła z Klasą oraz Sektor 3.0.


11 czerwca godz. 10:00 – 12:30  Warsztat „Skąd brać pomysły do działania? Warsztat o kreatywnej pracy zespołowej”

Liczba miejsc ograniczona .

Obowiązują ZAPISY przez FORMULARZ REJESTRACYJNY

Wszystkie zapisane osoby dzień przed wydarzeniem otrzymają link do połączenia.

Dobrych pomysłów nigdy za wiele! Pozwalają skuteczniej rozwiązywać problemy (także problemy dotyczące rozwijania programów wolontariatu), znajdować nowe możliwości i osiągać ważne cele. Praktyczna kreatywność to umiejętność wymyślania takich właśnie, nowych, oryginalnych i użytecznych w praktyce pomysłów. Można się jej nauczyć i temu poświęcony jest ten warsztat. To szybki i praktyczny kurs online, którego celem jest podniesienie skuteczności wymyślania i wprowadzania w życie dobrych pomysłów. Kurs buduje sposób myślenia sprzyjający kreatywności i pokazuje konkretne techniki (które będziesz mogła/mógł wykorzystać w swojej pracy) – od szukania inspiracji przez generowanie rozwiązań po wybór pomysłów. Wszystko merytorycznie i sympatycznie.

Warsztat poprowadzi: Łukasz Maźnica z Fundacji Warsztat Innowacji Społecznych. Łukasz jest wykładowcą, trenerem design thinking oraz moderatorem wdrażającym procesy kreatywne i podejście design thinking na zlecenie zróżnicowanej grupy klientów (m.in. Fundacja dr Clown, Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, czy Klub Jagielloński). Podczas warsztatu podzieli się praktycznymi doświadczeniami dotyczącymi technik i narzędzi prowadzenia zespołowych procesów kreatywnych.


11 czerwca godz. 13:00-14:00 Webinar „Odkryj e-wolontariat i efektywnie współpracuj z wolontariuszami na odległość!”

Obowiązują  ZAPISY przez FORMULARZ REJESTRACYJNY

Wszystkie zapisane osoby dzień przed wydarzeniem otrzymają link do połączenia.

Macie doświadczenie w organizacji tradycyjnego wolontariatu, ale nie wiecie, jak przenieść go do sieci? Poszukujecie narzędzia, które pomogłoby Wam i Waszym wolontariuszom zorganizować realizację zadań przez Internet?  Zapraszamy do uczestnictwa w interaktywnym spotkaniu, które przybliży tematykę e-wolontariatu. Porozmawiamy o tym, czym jest e-wolontariat, jakie niesie ze sobą korzyści, a także kiedy warto go wprowadzić w Waszej organizacji. Poznamy także praktyczne narzędzie pozwalające na zdalną współpracę z  wolontariuszami. Będzie również czas na sesję Q&A. Korzystajmy z rozwiązań online, by wspólnie robić coś dobrego!

Webinar poprowadzi: Aleksandra Belina:  związana z trzecim sektorem od ponad dekady.  W latach 2011-2012 koordynatorka programu Wolontariatu Europejskiego w Stowarzyszeniu Promocji Wolontariatu. Obecnie pełni rolę Dyrektorki Programowej w Fundacji Dobra Sieć – organizacji, która od 2009 roku prowadzi dwa zasadnicze programy: E-wolontariat i Moje Stypendium. Działalność fundacyjną łączy z prowadzeniem badań o organizacjach pozarządowych w Polsce – jest doktorantką na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat prowadzi szkolenia dla organizacji społecznych, a największą przyjemność sprawia jej praca z ludźmi i dzielenie się wiedzą.


9/10/11 czerwca Prezentacje dobrych praktyk Wolontariat niejedno ma imię”

Przez trzy festiwalowe dni będziemy publikować artykuły, w których koordynatorzy wolontariatu z warszawskich organizacji i instytucji  opowiedzą  o nieoczywistych na pierwszy rzut oka pomysłach na wolontariat.

  • Jeśli chcesz zaopiekować się psem możesz pomóc osobom niewidomym z Fundacją ViS Maior
  • Jeśli lubisz pracę w ogrodzie możesz mieć wpływ na środowisko lokalne współpracując z Wolskim Centrum Kultury
  • Interesujesz się sztuką? Możesz wesprzeć uchodźców z Fundacją Ocalenie.

Prezentacje będą opublikowane na FB: @wolontariat.org.pl oraz FB: @ochotnicy warszawscy oraz na stronie www.ochotnicy.waw.pl i www.wolontariat.waw.pl

ZAPRASZAMY!

Organizator wydarzenia: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu ul. Nowolipki 9 b Warszawa koordynator projektu: Elżbieta Baranowska-Pytko, e-mail: baranowska-pytko@wolontariat.org.pl                                                                                 

Więcej informacji na: www.wolontariat.waw.plwww.ochotnicy.waw.pl

Rozpoczynamy kolejną edycję projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu w Warszawie”!

O zmianach w planowanych terminach będziemy informować na bieżąco również na naszym fanpage’u na profilu Facebookowym.

 Projekt skierowany jest do wszystkich osób, które organizują wolontariat w stolicy: przedstawicieli organizacji, koordynatorów, liderów. Proponowane przez nas wsparcie odpowiada na potrzeby zarówno początkujących, jak i doświadczonych koordynatorów reprezentującym różne środowiska i organizacje  oraz posiadające różne doświadczenia w zarządzaniu pracą wolontariuszy. To edukacja, wsparcie, know-how i promocja wysokich standardów. Naszą ofertę kierujemy także do lokalnych inicjatyw tj. miejsca aktywności lokalnej. Współpracujemy również z przedstawicielami z  biznesu, którzy angażują się w wolontariat.

Zapisy na większość wydarzeń odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy aktywny na 4 tygodnie przed terminem podanym w kalendarium oraz przy informacjach o danym wydarzeniu.

Zapisy do udziału w procesie mentoringu oraz superwizji odbywają się poprzez wysłanie formularza, który dostępny jest poniżej, przy charakterystyce tych działań. Formularz należy wypełnić i odesłać do koordynatorki projektu na adres: baranowska-pytko@wolontariat.org.pl.

Ze względu na sytuacje epidemiologiczną wszystkie szkolenia i spotkania będą realizowane online przy pomocy platformy zoom.

Przygotowaliśmy dla Was:


♦  szkolenia i warsztaty ⇒ których tematyka obejmuje:

*aspekty formalno-prawne  współpracy z wolontariuszami tj. regulacje prawne, porozumienia, ochrona danych osobowych czyli wszystko, co trzeba wiedzieć, by odpowiedzialnie i zgodnie z prawem angażować wolontariuszy w działania swojej organizacji

* praktyczne aspekty współpracy z wolontariuszami tj. efektywna rekrutacja, narzędzia przydatne w zarządzaniu zespołem wolontariackim, wykorzystanie nowych technologii i w planowaniu i organizowaniu działań,

*relacyjną stronę współpracy z wolontariuszami tj. dobra komunikacja, dbanie o zasoby wszystkich zaangażowanych w wolontariat, utrzymywanie dobrych relacji również w warunkach  stresowych i trudnych, rozwój kompetencji


Szkolenia dla organizatorów wolontariatu

3 marca, godz. 10:00-14:00 – „Wsparcie, które buduje”

Prowadząca:  Marta Henzler

17 marca, godz. 10:00-14:30 – „Organizacja przyjazna wolontariuszom”

Prowadząca: Katarzyna Osior-Szot

15 kwietnia, 10:00-14:00 – „Zarządzanie sobą w czasie. Metody i narzędzia”

Prowadząca: Małgorzata Tur

6 listopada, 10:00-14:00 – „Motywowanie wolontariuszy w praktyce”

Prowadząca: Małgorzata Tur

21 kwietnia, 10:00-14:00 – „Trudne sytuacje w pracy koordynatora – zapobieganie wypaleniu” 

Prowadząca: Marta Henzler

5 maja,  godz. 13:00-16:00 – „ABC Koordynatora wolontariatu – aspekty formalno-prawne” 

Prowadząca: Agnieszka Lissowska-Lewkowicz


mentoring ⇒ proces mentoringu  to wyjątkowa forma indywidualnego szkolenia we współpracy z mentorem  – doświadczonym koordynatorem wolontariatu na ternie jego placówki. Proces trwa 15 godzin. Uczestnik dzięki pracy z ekspertem może podnieść swoje kompetencje, zdobyć umiejętności potrzebne do lepszego organizowania wolontariatu. Harmonogram tego procesu ustalany jest indywidualnie w porozumieniu z uczestnikiem i koordynatorem – mentorem.

Rekrutacja trwa cały rok.

Gospodarzami szkoleń mentoringowych w tym roku są:

Hospicjum Caritas

Fundacji Samodzielni Robinsonowie

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”

Fundacja Dobra Sieć


Warszawskie Debaty Wolontariackie ⇒ seminaria, służące prezentacji tematów ważnych dla rozwoju warszawskiego wolontariatu, dyskusji nad wyzwaniami stojącymi przed wolontariatem w stolicy, rozwiązywaniem bieżących problemów.

11 marca, godz. 10.00-11.30 – Fundacja DUCH – Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

11 maja, godz. 10.00-11.30 –  Stowarzyszenie Innowacji Społecznych “Mary i Max”


wizyty studyjno-branżowe ⇒ to spotkania w siedzibie organizacji, instytucji, fundacji prowadzących wolontariat, w czasie których gospodarze opowiedzą o swoich sposobach na wolontariat, podzielą się swoim doświadczeniem. To okazja, by czerpać z ich doświadczenia i możliwość nawiązania współpracy. Każdej wizycie towarzyszy rozmowa na tematy ważne dla wolontariatu w branży, w której działa gospodarz wizyty.


Warszawskie Spotkania z Wolontariatem (WSW) – to cykl spotkań, których głównym celem jest sieciowanie warszawskich koordynatorów wolontariatu ich wzajemne poznanie służące wymianie doświadczeń, inspirowaniu nawiązywaniu relacji. Każde ze spotkać ma swój temat przewodni i często zawiera elementy warsztatowe. Spotkania mają charakter nieformalny, a odbywają się w przyjaznych przestrzeniach warszawskich klubokawiarni.

16 lutego, godz. 10.00-12.30 – “Nowa sytuacja – nowa relacja” – networking dla koordynatorów wolontariatu

Prowadząca: Małgorzata Tur

9 kwietnia, godz. 10.00-12.30 – “Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna o wolontariacie – dobre praktyki”

Prowadząca: Katarzyna Osior-Szot


superwizja grupowa i indywidualna ⇒ to nowa forma wsparcia organizatorów  koordynatorów wolontariatu.

Superwizja  to  forma  doskonalenia swojej pracy dla osób pracujących z ludźmi, rozwoju osobistego i pomocy w przeżywanych dylematach i problemach.

Celem superwizji jest rozwiązywanie trudności merytorycznych i emocjonalnych wynikających z wykonywanej pracy poprzez pogłębienie rozumienia problemu/dylematu, poszerzenie perspektywy możliwych działań, wymianę doświadczeń, możliwości wyrażenia swoich emocji i rozterek.

Osoby superwizujące się rozwijają swoje umiejętności, osiągać lepsze wyniki swojej pracy, działać bardziej profesjonalnie.

—————————————————–

Superwizja będzie odbywać się w grupie 6-8 osobowej. Grupa będzie działać na zasadach zamkniętych tzn. nie będzie możliwości dołączenia do niej po rozpoczęciu spotkań.

Uczestnicy superwizji grupowej będą mogli również skorzystać z indywidualnych spotkań z superwizorem.

Zapraszamy koordynatorów zarówno z długim jak i krótkim stażem.

Uczestnicy spotkań grupowych będą mogli skorzystać również z indywidualnych spotkań z superwizorem.

Wszystkie spotkania będą odbywały się online na platformie zoom w godzinach 9:00-10:30.

Zgłoszenie dotyczy udziału w całym cyklu, czyli w 4 spotkaniach:
I spotkanie – 22 lutego
II spotkanie – 22 marca
III spotkanie – 19 kwietnia
IV spotkanie – 24 maja

Można zgłaszać się tradycyjnie poprzez FORMULARZ ELEKTRONICZNY.


promocja dobrych praktyk

* konkurs „Pokaż się dobrej strony” W konkursie biorą udział ogłoszenia zamieszczane na portalu: www.ochotnicy.waw.pl. W każdym kwartale będą wyróżnione 3 oferty, które „spotkają się” w rocznym finale . Ogłoszenie wyników nastąpi w  grudniu 2021, w czasie gali Dnia Koordynatora.  Więcej o konkursie w zakładce KONKURSY

* konkurs „Koordynator Roku” – Konkurs dla koordynatorów wolontariatu w Warszawie. Celem konkursu jest promowanie osób, które  wzorowo organizują pracę wolontariuszy.

Nadsyłanie zgłoszeń trwa przez cały rok do 28 listopada 2021. Ogłoszenie wyników nastąpi, w czasie gali Dnia Koordynatora. Więcej o poprzednich edycjach konkursu w zakładce KONKURSY

Festiwal Wolontariatu – czerwiec 2021 –  święto wolontariatu, w czasie którego odbędą się warsztaty, dyskusje, giełda dobrych praktyk, spotkania z ekspertami, prezentacje inicjatyw podejmowanych we współpracy z wolontariuszami.

Dzień Koordynatora – nasze święto kiedy chcemy spotkać się i podziękować koordynatorom wolontariatu oraz posumowanie roku. Wydarzeniu towarzyszy debata oraz finał dwóch konkursów „Pokaż się z dobrej strony” oraz  „Koordynator Wolontariatu Roku”

 


Punkt Konsultacyjny – Poradnictwo – wsparcie i doradztwo w zakresie funkcjonowania wolontariatu tj. aspekty formalno-prawne, organizacji pracy wolontariuszy, standardów współpracy z wolontariuszami, budowanie relacji, i in.

Konsultacje i porady udzielane są stale:

– w siedzibie Centrum Wolontariatu;  zapisy pod nr. 514 777 399

– zdalnie:

– online na platformie zoom – dyżury w każdy poniedziałek

w godz. 10:00-11:00 link do połączenia dostępny jest TUTAJ

– poprzez pocztę elektroniczną: posrednictwo@wolontariat.org.pl,

– formularz internetowy dostępny na stronie: www.wolontariat.waw.pl/indywidualne-poradnictwo

Infolinia – 22 635 27 73, 514 777 399 – dzwoniąc na podany numer można uzyskać informacje nt. wolontariatu, różnych aspektów współpracy z wolontariuszami, wydarzeń i ofert wolontariackich w stolicy.


Działanie prowadzone w ramach projektu “Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu “Ochotnicy warszawscy” integrujące działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.

Koordynatorka projektu:  Elżbieta Baranowska-Pytko

Kontakt: tel./+48 22/ 635 27 73, 514 777 399, e-mail: baranowska-pytko@wolontariat.org.pl,


ZAPOZNAJ SIĘ Z INFORMACJĄ O ZGODZIE NA PRZETWARZANIE WIZERUNKU – TUTAJ